Публікації

Публікації
Міжгірський професійний ліцей

Berufsbezogenes Deutsch
Німецька мова для учнів ПТНЗ, кваліфікованих робітників і студентів.

Василь Маринець

Василь Маринець, Ужгород ВАТ Видавництво « Закарпаття», 2006 рік.
Обсяг – 727 сторінок.
Німецька мова для учнів ПТНЗ, кваліфікованих робітників і студентів
Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як підручник для учнів професійно – технічних навчальних закладів. Лист Міністерства освіти і науки України № 11/11-358 від 29.01.2004 року.

Підручник можна придбати за адресою Україна, Закарпатська область, смт. Міжгір’я, вул. Шевченка 18.

Даний підручник є першою спробою в історії профпедагогіки України в частині реалізації основної мети викладання іноземних мов у ПТНЗ, на курсах підвищення кваліфікації та перепідготовки незайнятого населення, у вищих навчальних закладах І,ІІ,ІІІ рівнів акредитації – професійному спрямуванні у викладанні предмету, як важливого чинника соціально-економічного та науково-технічного прогресу, засобу взаєморозуміння та стосунків між людьми.

За своєю структурою, обсягом і упорядкуванням матеріалу він призначений і відповідає вимогам програми з іноземної мови цих навчальних закладів. Його можуть використати як підручник особи, які готуються до стажування, курсової перепідготовки, підвищення робітничої кваліфікації та працевлаштування у німецькомовних країнах.

Мета підручника – виробити в учнів, слухачів, студентів згаданих рівнів навчання навички усного мовлення в межах програми, правильного читання, письма, розуміння і перекладу німецької технічної та суспільно-політичної літератури.

Підручник складається з таких розділів: передмова, повторювальний курс, країнознавчий огляд, україно-німецький розмовник, короткі діалоги, розмовні теми, тексти для самостійного читання, вправи, фонетичний та граматичний огляд із коротким ступеневим лексико-граматичним тестом.

Повторювальний курс містить комплекс вправ фонетичного, граматичного та комунікативного характеру, опрацювання яких допоможе повторити основні правила фонетики та граматики.

Розділ “Країнознавчий огляд” включає короткі історичні відомості про німецькомовні країни і Україну, їх суспільно-політичний устрій, славетних людей, розвиток економіки, відомості про їх столиці та лексику сфери економічних відносин країн, їх інфраструктуру.

В основі україно-німецького розмовника покладено теми, які допоможуть навчитись вести бесіди (ставити питання) і розуміти співрозмовника в рамках повсякденного спілкування та технічної термінології, читання фізичних, математичних та хімічних формул.

Розділ “Короткі діалоги” (В’їзд та перебування в Німеччині) містить 15 діалогів на найбільш актуальні теми.

Основний розділ “Розмовні теми, тексти для самостійного читання, перекладу і постановки питань, вправи” складається із 32 тем, які укладені за тематичним принципом. Тематика розмовних тем відображає структуру освіти Німеччини, України взагалі та професійної-технічної зокрема, навчання учнів в ПТНЗ різних профілів і рівнів, студентів ВУЗів, розвиток ринкової економіки, менеджменту, маркетингу, питання охорони праці, охорони довкілля, права, організації виробництва та підприємництва, економічного співробітництва країн, влаштування на роботу в Німеччині, розвиток та досягнення в сфері науки і техніки, медицини, культури, спорту, діяльності товариства Карла Дуйсберга. Окремі теми присвячено Й. В. Гете і Т. Г. Шевченко.

Тексти для додаткового читання (окремі з них можна використати для аудіювання ), вправи комунікативного характеру і завдання тематично пов’язані із розмовними темами, що забезпечує повторення і закріплення лексико-граматичного матеріалу.

Фонетичний огляд включає правила вимови голосних, приголосних звуків та буквосполучень, їх фонетичну транскрипцію та мелодику речень.

Граматичний огляд включає мінімум матеріалу, необхідного для розуміння і перекладу загально-технічних текстів і прищеплення навичок розмовної мови.

Лексико – граматичний тест призначений для перевірки знань основних правил німецької граматики.

Міжгірський професійний ліцей