10 найпомітніших подій, які відбулись в ліцеї у 2015 році

      Завершується 2015 рік. Пора підводити підсумки. Ось чим запам’ятався для навчального закладу рік, що минає.

Участь у VI Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2015»

      У березні ліцей взяв участь у VI Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2015» (м. Київ) та був нагороджений дипломом Міністерства освіти і науки України та Національної академії педагогічних наук України «За творчу працю з підвищення якості національної освіти».
      На виставці навчальний заклад демонстрував результати роботи з використання проектних технологій в організації навчально-виробничого та виховного процесів, навчально-методичні напрацювання педпрацівників та поступ модернізації навчально-матеріальної бази. А також представив довідник про ліцей, підготовлений українською, англійською і німецькою мовами.


Зустріч з учасниками бойових дій в зоні АТО

      У березні в ліцеї відбулась зворушлива зустріч з учасниками бойових дій в зоні АТО – добровольцями Анатолієм Самборським (Мукачівський прикордонний загін), Олегом Маслеєм (Мукачівська 128-а гірсько-піхотна бригада) та випускником ліцею, військовим строкової служби Віталієм Курином.
      На урочистій лінійці воїни розповіли про нелегкі будні в зоні антитерористичної операції на Сході України, подякували ліцеїстам та працівникам за моральну та матеріальну підтримку, виразили впевненість в здобутті Україною перемоги над агресором в найближчий час.
      Приємною несподіванкою для них була створена в фойє навчального закладу експозиція «Героям Небесної Сотні та воїнам АТО», де ліцей свято береже пам’ять також про загиблих на Сході земляків.
      На знак вдячності учні вручили воїнам цінні подарунки та квіти.


ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності

      У квітні на базі Міжгірського професійного ліцею проходив ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів із професії штукатур.
      Привітали конкурсантів директор департаменту освіти та науки облдержадміністрації Мотильчак М.А., в.о. голови райдержадміністрації Маркович В.М., головний інженер Міжгірського будівельного деревообробного підприємства Литвин О.В., голова журі та роботодавці, які побажали учасникам конкурсу професіоналізму, впевненості та перемоги.
      Під час урочистого відкриття хвилиною мовчання присутні віддали шану героям Небесної Сотні та загиблим за незалежність України.


Участь в обласному «Святі професій»

      В травні ліцей взяв участь у профорієнтаційному заході «Свято професій», на якому представив вироби гуртків технічної й художньої творчості: швейні вироби, вироби ручної вишивки, в’язання; вироби з дерева, різьба по дереву Було також представлено широкий асортимент продукції виготовленої в навчально-виробничих майстернях.
      Учень ліцею Віталій Канюк провів майстер-клас з виконання рельєфного різьблення по дереву. Колективи трембітарів, доромбарів та сопілкарів запропонували учасникам свята цікаві художні номери.

Директор ліцею – Заслужений працівник освіти України

      За значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм директору Міжгірського професійного ліцею Маринцю Василю Юрійовичу Указом Президента України (№367/2015 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня Конституції України» від 27.06.2015 р.) присвоєно почесне звання: «Заслужений працівник освіти України».

Ними гордиться ліцей

      У липні на базі ліцею пройшов ХII Міжнародного фестиваль-конкурс юних поетів і прозаїків, журналістів, митців фото і малюнку, авторської пісні та літературно-мистецьких композицій «РЕКІТСЬКЕ СУЗІР’Я – 2015».

       У номінації «Малюнок» найвищу нагороду Гран-прі здобула учениця ліцею – Любов Масляник.

       В жовтні ліцеїстка Мирослава Полажинець в особистому заліку посіла друге місце у відкритій першості відділення (філії) Комітету ФВС МОН України та облради ФСТ «Україна» з легкоатлетичного кросу серед учнів ПТНЗ.

       В листопаді учень ліцею Любомир Угрин посів перше місце у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з історії.

Участь у ХІV Міжнародній туристичній виставці-ярмарку «Тур’євроцентр – Закарпаття 2015»

      У вересні ліцей взяв участь у ХІV Міжнародній туристичній виставці-ярмарку «Тур’євроцентр – Закарпаття 2015» та нагороджений дипломом управління туризму та курортів Закарпатської ОДА за активну участь ліцею у виставці.
      На виставку навчальний заклад представив виготовлені у своїх стінах вироби декоративно-прикладного мистецтва, вишивані сорочки, трембіти, рекламну продукцію, каталог послуг, які надає ліцей. Особливу зацікавленість у відвідувачів виставки викликали дизайнерські сумки з овечої шерсті та домоткані доріжки високої якості.

Новий інноваційний проект

      У жовтні ліцей розпочав роботу з реалізації нового інноваційного проекту «Робітнича професія: арсенал креативних ідей і проектів, їх реалізація в конкретний продукт та послуги населенню».
      Його автором є директор ліцею, заслужений працівник освіти України В. Ю. Маринець.
      Мета проекту полягає у застосуванні творчих можливостей, практичного мислення, професійних знань, умінь та навичок учнів через реалізацію креативних ідей та проектів в конкретний продукт та послуги населенню в умовах максимально наближених до реальних ринкових відносин.
      Одним із завдань проекту є створення умов для формування творчої та дослідно-експериментальної роботи, учасниками якої є педагоги та учні. Така співпраця є необхідною і покликана забезпечити якість та ефективність навчання, виховання і розвитку майбутніх кваліфікованих робітників.
      Очікується, що результатом спільної роботи педагогів та учнів стане реалізація їхніх ідей, проектів в реальний продукт, самовдосконалення себе професійно і особистісно, розвиток креативності, ділових якостей, успішності в сучасних умовах виробництва, підвищення іміджу робітничих професій в сучасних ринкових умовах.


«Влада-навчальний заклад-громада-бізнес» – співпраця у новому форматі

      В жовтні на базі Міжгірського професійного ліцею відбулась зустріч у форматі «влада – навчальний заклад ПТО – громада – бізнес» за участі представників влади та підприємців району.
      Учасники зустрічі оглянули навчально-матеріальну базу ліцею, відвідали навчальні кабінети та навчально-виробничі майстерні, а також експозицію Героям Небесної Сотні, воїнам АТО, етнографічний музей і музей історії навчального закладу та МАЛіЖ.
      Побували на уроках виробничого навчання, де безпосередньо спостерігали за набуттям учнями професійних вмінь та навичок. До уваги гостей ліцею майже у кожній навчально-виробничій майстерні було представлено зразки виробів, які пропонуються на ринку товарів, та ознайомлено з послугами, які надає ліцей.
      Учасники круглого столу високо оцінили діяльність ліцею та його рух вперед, відмітивши вміння керівництва навчального закладу акумулювати сили, творчо та конструктивно реалізовувати намічені плани.

Модернізація навчально-матеріальної бази і збільшення обсягу випуску продукції та надання послуг навчально-виробничими майстернями

      На свято Першого дзвоника відбулось урочисте відкриття повністю реконструйованих навчально-виробничих майстерень – швейної та механічної обробки деревини. Закуплено відповідне обладнання для забезпечення якісного проведення виробничого навчання у цих майстернях.
      Завдяки співпраці з німецькою благодійною організацією «Допомога Україні» майстерня рихтувальників кузовів поповнилася потрібними інструментами. У навчальному готелі створено кухню-їдальню для забезпечення комфортних умов проживання гостей.
      В 2015 році у зв’язку з модернізацією навчально-матеріальної бази ліцею урізноманітнено асортимент випуску продукції, зокрема налагоджено виготовлення спальних гарнітурів та дверей із цільної деревини, вишиваних сорочок, домотканих доріжок, гунь. Ліцей надає послуги з ремонту та пошиття одягу, ремонту і обслуговування автомобілів, послуги навчального готелю, робить нашивки на тканині логотипів фірм і організацій. Доходи від навчально-виробничих майстерень за 2015 рік у 10 разів перевищують минулорічні показники і складають 105 290 грн.

Залишити відповідь