120 річниця від дня народження нашого земляка, відомого українського драматурга та громадського діяча – В. С. Гренджі – Донського

25 квітня 2017 року в читальній залі гуртожитку ліцею під керівництвом бібліотекаря Шандор О. М. та вихователя Буряк С. М. проведений тематичний вечір присвячений 120 річниці від дня народження закарпатського письменника, нашого земляка, відомого українського драматурга та громадського діяча – В. С. Гренджі – Донського.

Ведучі Белень Марія (група № 11) та Савчук Константин (група №34) розпочали свою розповідь з фактів та історії пов’язаної з життям та літературною діяльністю поета. «Син Срібної землі» – так найбільш проникливо і пророчо називають його сучасники.

Під час заходу ведучі розповідають про те, як не втратили своєї полум’яної сили поезія та проза В. С. Гренджі – Донського. Звучать уривки з віршів: «На Боржаві», «Блудному синкові», «Люби рідну мову» та короткий огляд твору «Шляхом терновим», у яких вбачається виразна національна спрямованість, патріотизм, любов до свого краю, рідної землі, України.

У рідному Закарпатті творчість В. С. Гренджі – Донського шанується і популяризується. На його честь названо дитячу бібліотеку в центрі селища та встановлено пам’ятне погруддя славного поета.

Крім того, учень Гряділь Андрій група №17) розповів про те, що українська лемківська пісня «Пливе кача по Тисині» стала широко відомою після виконання під час реквієму за загиблими учасниками Євромайдану. Історичний твір був перероблений перекладачем Василем Гренджою – Донським. А через сильне смислове та емоційне навантаження пісня і надалі продовжує співатися в пам’ять за загиблими активістами Небесної сотні.

Під час тематичного вечора учні мали змогу ознайомитися з книжковою викладкою літератури «В. С. Гренджа – Донський – основоположник нової української літератури на Закарпатті», а також з випуском стінгазети «Син Срібної землі».