Андре́й Шептицький – любов до ближнього

      10 листопада в ліцеї під керівництвом класного керівника групи № 35 Рущак Галини Василівни був проведений творчий конкурс на тему «Андре́й Шептицький- любов до ближнього».

      Мета заходу: поширити інформацію про життєвий шлях митрополита Андрея Шептицького з акцентами на його духовній, політичній, громадській, меценатській, культурній діяльності та її ролі для розбудови української держави; наголосити на благочинності Владики у часи Голодомору і Другої світової війни; підкреслити значимість спадку Шептицького, який має загальноукраїнський характер.
      Митрополит очолював Церкву і українське суспільство протягом 40 років. Пережив 7 режимів, на своїх плечах переніс дві війни, але навіть під час війни і лунання гармат не припиняв працювати. Наприклад, написав «Декрет про виховання». В ньому Андрей Шептицький поєднував християнське виховання з національним, привчав свою паству до всього українського. Митрополит любив повторювати, що кожен християнин повинен бути патріотом, але його патріотизм не може ґрунтуватись на ненависті, правдивий патріотизм – це правдива любов до ближнього.
      Галина Василівна акцентувала увагу на тому, що творчість митрополита актуальна і у сучасному контексті.
      Отже, два ключі для християнського розуміння патріотизму – любов і відповідальність. Без любові почуття патріотизму стає безсилим, без відповідальності – фальшивим і порожнім.
      Представники від кожної навчальної групи взяли участь у написанні твору-мініатюри «Від маленького Романа до Великого Андрея».
      Захід проведено в рамках реалізації складової «Робітнича професія: арсенал креативних ідей і проектів, їх реалізація в конкретний продукт та послуги населенню».

Залишити відповідь