Бабин Яр: історія та пам’ять

Їх тисячі лягли у Бабин Яр широкий,
І катували їх тіла, у тім яру кати.
Топтали їх тіла, ридали хмари…
Й дощем червоним хмари ті лягли.
… Пройшли роки, давно вже сплили ріки,
То вереск кров’ю в тім яру цвіте.
Бо біль землі, і біль душі навіки,
Про злочин пам’ять у віки несе.

У вересні 2016 року українська спільнота відзначатиме 75-ту річницю початку подій у Бабиному Ярі, що є символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів на українській землі, жертвами яких стали мільйони людей. Під час німецько-фашистської окупації Києва у 1941 – 1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів окупантами мирного населення ,військовополонених, євреїв , циган, українських патріотів та інших громадян, що не схилили голови перед ворогом.

До 75- річчя трагедії Бабиного Яру в кабінеті історії викладач Чикальська О.Д. провела ряд заходів, метою яких було показати історію Голокосту не лише як історію та трагедію євреїв, а й усього людства; визначити актуальність проблематики як частини власної української історії; виховувати міжетнічну толерантність та повагу до прав людини, поваги до історії свого та інших народів, розуміння загальнолюдських цінностей.

Урок пам’яті «Бабин Яр: трагедія, пам’ять , попередження» проведено з учнями групи №34. Під час уроку учні переглянули документальний фільм «Трагедія Бабиного Яру», здійснили віртуальну екскурсію в музей Яд Вашем. (Ізраїль). Учні групи № 25 «побували» на екскурсії в музеї голокосту Українського інституту голокосту «ТКУМА» в Дніпрі. А в групі №31 під час вивчення предмету «людина і світ» учні ознайомились з одним із найстрашніших проявів нетерпимості – Голокостом – найбільшим в історії злочином проти людяності. Урок супроводжувався кліпом Нехами Лівшиц «Колыбельная Бабьему Яру» , відеоматеріалами.

Для українців війна не закінчилася в 1945 р. Зараз майже кожному в Україні відомий біль від втрат близьких та знайомих, які не повернулися з війни з російським агресором на сході України в 2014-2016 роках. Боротьба наших воїнів сьогодні – це приклад героїзму і нескореного духу нації.