День знань в Міжгірському професійному ліцеї

Святкову лінійку, присвячену Дню знань і початку нового навчального року, в Міжгірському професійному ліцеї традиційно урочисто відкрили звуки трембіти.

Під звучання Гімну України учні групи №24 Ілля Рущак та Василь Красняник підняли державний прапор України. Для вшанування пам’яті героїв Небесної Сотні, воїнів АТО, які віддали життя за Україну, директор ліцею В. Ю. Маринець з старостами навчальних груп та запрошеним на свято протоієреєм Свято-Михайлівського храму о. Федором запалили свічку пам’яті біля експозиції пам’яті героїв Небесної Сотні. Покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченка було доручено третьокурсникам – Михайлу Юртину та Ірині Скопич.

З нагоди свята із щирими сподіваннями на подальше процвітання навчального закладу лунали привітання від директора ліцею, заслуженого працівника освіти України В. Ю. Маринця. Окрім того, Василь Юрійович привітав із дійсно історичним днем, адже саме з 1 вересня цього року набуває чинності Угода про асоціацію Україна-ЄС. Керівник навчального закладу також відмітив здобутки колективу в минулому році щодо удосконалення навчально-матеріальної бази. У рамках інноваційного проекту «Робітнича професія: арсенал креативних ідей і проектів, їх реалізація в конкретний продукт та послуги населенню» створено лабораторію ремонту та обслуговуванню автомобільної техніки, реконструйовано кабінет рисунку і живопису,         проведено лицювально-плиточні роботи (210 м2) коридору другого поверху навчального корпусу. Крім того, здійснено капітальний ремонт кабінетів історії України, лісового господарства та поточний – кімнат гуртожитку. Ліцей активно відроджує народні ремесла, в тому числі на базі навчально-виробничої дільниці в селі Річка, де за давніми народними технологіями виготовляють гуні та домоткані доріжки, які стали своєрідною візитною карткою ліцею не тільки в області. Таким чином, труди минулого року стали цінними здобутками для нового навчального року, які й надані колектив ліцею буде примножувати.

З привітальним словом виступили також приватний підприємець Світлана Латик, класний керівник групи №12 (професія виробник художніх виробів з дерева) Олег Рубець, майстер виробничого навчання групи слюсарів-електриків Микола Дунаєв. Від батьків з вітальним словом виступила Вікторія Павлюк, а від першокурсників – Мар’яна Гимба (професія кухар,офіціант).

Кращі учні за досягнуті успіхи у навчанні, активну участь у громадському житті ліцею отримали грамоти з рук директора навчального закладу. Також з нагоди 15-річчя заснування Міжнародної академії літератури і журналістики за дорученням ректора МАЛіЖ, заслуженого журналіста України Василя Тарчинця Василь Юрійович нагородив ювілейними медалями МАЛіЖ працівників ліцею – майстрів виробничого навчання Володимира Глебу і Надію Бундзяк, коменданта гуртожитку Олександру Плитан, методиста Мар’яну Фединишинець.

На завершення свята о. Федір благословив учнів на навчання і добрі справи, а для всіх присутніх прозвучав перший у цьому навчальному році дзвінок, який виконала учениця групи кухарів, офіціантів другого курсу Мирослава Пойда. Він закликав всіх на перший урок, присвячений інтеграції України з Європейським Союзом.