Гетьман Іван Мазепа – борець за волю України

22 березня класним керівником групи №11 Шовак Н. І. було проведено виховну годину «Гетьман Іван Мазепа – борець за волю України».
Захід відбувся в рамках реалізації складової проекту «Сучасний робітник: гуманітарний аспект освіти в контексті євроінтеграційних процесів України»

«Не задля себе, а лише для вас усіх, для жінок і дітей ваших, для користі матері моєї Батьківщини – бідної України, всього Війська Запорізького та народу українського… Я нащадків не маю … й нічого не шукаю, окрім щастя тому народу, який уважив мене гетьманським достоїнством і з ним довірив мені долю свою. Проклятий був би я і зовсім без совісті, якби видавав вам зло за добро і зрадив йому за свої інтереси. Наш час настав! Прийшов час скинути ярмо і зробити Україну вільною, незалежною державою» – з такими словами звертався видатний історичний діяч і гетьман війська запорізького І. Мазепа до українського народу.

Викладач коротко розповіла про життєвий шлях і здобутки найбільш суперечливої постаті в історії України І. Мазепи, а також допомогла учням знайти відповідь на питання: «Чи був Мазепа зрадник? Кому він зрадив?» Учениці групи №11 продекламували вірші, автором яких є великий борець за незалежність України.