Історія ліцею

Міжгірський край – один із наймальовничіших туристично-рекреаційних куточків Карпат.
Міжгірщина – чарівний , неповторний красою своїх смерекових гір куточок Карпат, яким зачарований кожний, хто хоч раз побував тут, вдихнув п’янкого чистого повітря, милувався синьоокою перлиною гір – Синевирським озером, слухав тужливий голос трембіти, смакував джерельну воду.

Міжгірський професійний ліцейЗ гірських надр б’ють 48 цілющих джерел мінеральної води. Найвідоміші з них: Соймівське, Келечинське, Вучківське, Верхньобистрянське, Річківське та Колочавське. Ці кришталево-чисті води в поєднанні з карпатським повітрям додають здоров’я кожному. В околицях села Пилипець знаходиться один з найкрасивіших водоспадів Українських Карпат – Шипіт.

На даний час в різних селах району діє 18 гірськолижних витягів, широко розвинений сільський зелений туризм.

Навчальний заклад засновано в 1966 році на базі цеху Міжгірського промкомбінату по виготовленню плечиків для одягу. В той час Міжгірське професійно-технічне училище № 62 було підпорядковане Львівському управлінню професійно-технічної освіти. Загальний контингент складав 210 учнів. Підготовка кваліфікованих робітників велася з професій муляр, штукатур.

В 1975 році, після введення в дію в Закарпатській області та на Міжгірщині підприємств радіоелектронної промисловості, училище змінило свій профіль і розпочало підготовку кваліфікованих робітничих кадрів для цієї галузі – заводів «Електрон» та «Селена». Враховуючи потреби народного господарства області та району, навчальний заклад вів підготовку робітників таких професій :

  • токар, оператор верстатів з програмним управлінням;
  • регулювальник радіоелектронної апаратури та приладів;
  • монтажник радіоелектронної апаратури та приладів;
  • слюсар механоскладальних робіт;
  • майстер сільського будівництва;
  • електромонтер по ремонту та обслуговуванню промислового обладнання.

Важливою віхою у розвитку навчального закладу стало переведення його в 1977 році в середнє професійно-технічне училище. Значно зріс загальний контингент і у 80-их роках він вже становив понад 700 учнів. Із збільшенням контингенту і введенням нових професій, виникла необхідність розширення та зміцнення навчально-матеріальної бази та соціальної інфраструктури. Так, в 1985 році було розпочато господарським методом будівництво навчально-виробничого корпусу, а вже в 1988 році його було здано в експлуатацію.

З метою покращення соціально-побутових умов учнів протягом 1987-88 років, було повністю реконструйовано гуртожиток та соціально-побутовий корпус.

З розпадом СРСР та ліквідацією підприємств військово – промислового комплексу, на території області та району різко зменшилась потреба в кваліфікованих робітниках цієї галузі. Дирекцією та педагогічним колективом проводиться робота по перепрофілюванню навчального закладу, введенню нових професій, створення відповідної навчально-матеріальної бази та кадрового забезпечення навчально-виховного процесу. Розпочалась підготовка кваліфікованих робітників з професій народних художніх промислів (виробник художніх виробів з дерева, виробник художніх виробів з лози, вишивальниця), столяр, швачка, та продовжилась підготовка робітничих кадрів з професій: муляр, штукатур, лицювальник – плиточник, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування. Навчальний заклад поступово стає багатопрофільним. З розвитком туристсько-рекреаційного комплексу області та району, з 2000 року розпочалась підготовка агентів з організації туризму, екскурсоводів.

З 1 вересня 2003 року навчальний заклад отримав статус професійного ліцею.

Тепер підготовка кваліфікованих робітників ведеться з тринадцяти ліцензованих професій: кухар, офіціант, швачка, вишивальниця, муляр, штукатур, лицювальник – плиточник, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, слюсар з ремонту автомобілів, столяр, виробник художніх виробів з дерева, виробник художніх виробів з лози, бляхар, агент з організації туризму, екскурсовод, адміністратор, черговий по поверху ( готелю, кемпінгу, пансіонату), покоївка, лісник, єгер, лісоруб, верстатник деревообробних верстатів. Щорічно проводиться набір учнів з семи професій відповідно до потреб районного та регіонального ринків праці. Контингент на даний час складає 502 учні.

На даний час ліцей має відповідну навчально-матеріальну базу та об’єкти соціально-побутового призначення: гуртожиток на 100 ліжко-місць, їдальню на 240 посадкових місць, два спортивні зали, спортивний майданчик, навчальний готель на 40 місць та навчально-туристичну фірму, кабінет комп’ютерних технологій, який підключений до мережі “Інтернет”, етнографічний музей.

Професійні знання та навички учні набувають в одинадцяти виробничих майстернях та лабораторіях, а теоретичну підготовку – в двадцяти одному кабінеті загальноосвітньої та професійно-теоретичної підготовки.

В ліцеї працює постійно діюча виставка робіт технічної та художньої творчості учнів, два рази в рік проводяться виставки-конкурси навчально-методичних розробок, навчальних посібників та підручників педагогічних працівників.

На високому рівні поставлено роботу з розвитку технічної та художньої творчості учнів. На проведеній у 2005 році виставці робіт технічної і художньої творчості, товарів народного споживання колектив Міжгірського професійного ліцею посів перше місце у номінації “Деревообробні професії”. Учні ліцею є призерами обласних конкурсів та олімпіад з професійної майстерності . Зокрема, в 2005 році третьокурсник ліцею Богдан Юрик зайняв перше місце на обласному конкурсі з професії лицювальник-плиточник і четверте місце – у Всеукраїнському конкурсі. Другокурсник Євген Граб зайняв перше місце на обласній олімпіаді серед учнів професійно-технічних навчальних закладів з предмету “Будова, експлуатація та ремонт автомобілів”. У травні місяці 2006 року на обласному конкурсі професійної майстерності з професії штукатур перше місце посів учень третього курсу Михайло Бобонич. В грудні 2007 року учні ліцею зайняли призові місця у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Знай і люби свій край» у номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво»: Оксана Стець – І місце, Діана Ньорба – ІІ місце, Тетяна Юрик – ІІІ місце, Сергій Самборин – ІІІ місце.

Випускники навчального закладу добре зарекомендували себе в різних галузях народного господарства, освіти, державних установах, бізнесових структурах. Серед них: Роман Костюк – виконавчий директор СП «Боржавські полонини», Михайло Рошко – заступник декана факультету романо – германської філології УжНУ, Віктор Бабець – начальник дільниці КВП ТзОВ «ДДСА – Продакшн», Карло Федак – вчитель фізкультури Лозянської ЗОШ І-ІІ ступенів, Іван Биба – підприємець, голова ради випускників ліцею, Анатолій Гичка – головний енергетик Ужгородського національного університету, Микола Ворон – заступник директора Негровецької ЗОШ І-ІІІ ступенів, Василь Шкелебей – сільський голова села Репинне, Міжгірського району, Віктор Френіс – заступник начальника Міжгірського РЕМ, Михайло Ньорба – інженер ВАТ «Укртелеком». Кращі випускники, які в різний час отримали вищу та середню спеціальну освіту в даний час працюють викладачами та майстрами виробничого навчання ліцею. Серед них: Федір Шебак – старший майстер, Ілля Канюк – викладач інформатики, Василь Фурдь – викладач спецтехнології деревообробки та художніх дисциплін. Майстрами виробничого навчання в рідному навчальному закладі працюють: Андрій Халус, Ігор Медулич, Мар’яна Гавран, Галина Фурдь, Петро Гурзан, Іван Касинець.

Переважна більшість випускників добре зарекомендували себе на виробництві. Серед них: Іван Оленич, Михайло Бобонич – муляри, штукатури санаторно-курортного комплексу “Сойми”, Іван Чепара – токар підприємства ТзОВ «ДДСА – Продакшн», Михайло Мушка – верстатник деревообробних верстатів АТЗТ «Міжгірський лісокомбінат», Оксана Вегеш, Олеся Тайстра – швачки ТзОВ «ІРОЛІ» смт. Міжгір’я, Василь Звірич – слюсар з ремонту автомобілів СТО «Надія», Михайло Гельбич – електромонтер ВАТ «Укртелеком», Богдана Голуб – офіціант туристичної бази «Кам’янка», Наталія Шемет – кухар СП «Карпатський горизонт» та багато інших.