Львівські аматори сцени з творчим візитом побували на Верховині

Гурт “Червона калина”       Цими днями в районному Будинку культури молодь селища зібрав гурт “Червона калина”, представивши літературно-мистецьку композицію, у якій вшанували борців за волю України та 70-річчя Карпатської України. Візит юних аматорів сцени із львівської спеціалізованої школи поглибленого вивчення французької та англійської мов на Міжгірщину відбувся за ініціативи нашого земляка Василя Тарчинця, керівника Міжнародної громадської творчої організації, ректора МАЛіЖ, яку підтримали представники влади — голова районної ради Іван Ярема, голова райдержадміністрації Іван Роман, а директор професійного ліцею Василь Маринець надав допомогу автотранспортом, забезпечив проживання та харчування.

Привітав на верховинській землі львів’ян заступник голови РДА Микола Тимощук. У короткій промові Микола Терентійович ознайомив їх з історичними подіями, що сталися в урочищі Тішня в березні 1939 року, повідомив про те, що в ці дні помер учасник бойових дій на Красному Полі Елемір Медвідь і попросив вшанувати його пам’ять хвилиною мовчання. Потім присутні в залі подивилися відеофільм про життя Августина Волошина від дитячих років до обрання його Президентом Карпатської України.

Ректор МАЛіЖ Василь Тарчинець представив залу гостей — керівника групи, директора Львівської спеціалізованої ЗОШ №69 Євгенію Лукасевич, керівника Львівського відділення МАЛіЖ, вчительку української мови та літератури Олександру Приставську, керівників гурту Наталію Ферій та Ірину Марченко.

…На сцені ведучі в національному вбранні, що надало програмі урочистості, патріотичного піднесення. У вступному слові дівчата вели мову про те, як на Закарпатті 70 років тому була проголошена держава — Карпатська Україна, яку очолив Августин Волошин. Цей історичний факт вони поєднали з проголошенням 90 років назад Західно-Української Республіки в Галичині на чолі з Євгеном Петрушевичем. Народів двох сусідніх областей поєднувало прагнення до волі та незалежності. Хоч Українська держава, створена у вогні і крові, не вистояла, та залишились дух і воля тих, хто її творив. Наш священний обов’язок не забувати цю жертовність, пам’ятати і гідно вшановувати подвиг загиблих та замучених за Україну.

Урочистим маршем у військовому вбранні на сцену вийшли юнаки. В інсценівках вони показали життя січовиків за бойових обставин і в побуті. Гармонійно вплелися в композицію дівчата-галичанки із стрілецькими піснями, танцями. Літературно-музичний фрагмент аматори сцени присвятили українським січовим стрільцям і на славу тих, хто є серед нас.

Від громадськості селища щиро подякував юним львів’янам, їхнім наставникам за збереження патріотичного духу, повагу і шану до тих, хто відстоював ідеали українського народу, голова районної ради Іван Ярема. Разом з Миколою Тимощуком, Василем Маринцем та Василем Тарчинцем на знак вдячності під аплодисменти залу вручили квіти аматорам сцени та їхнім керівникам.

Протягом двох днів гурт “Червона калина” виступив перед молоддю Келечина, Сокирниці Хустського району, зустрівся з учнями школи-інтернату в Н. Бисторму, взяв участь в урочистостях на Красному Полі.

Марія РУБЕЦЬ

Фото Тетяни КОСТЮК.