Найважливіші відомості з синтаксису і пунктуації. Класифікація речень за будовою. Синтаксичні норми

20 жовтня 2016 року в групі №23 (професія муляр, штукатур, лицювальник-плиточник) викладач Белень М.М. провела відкритий урок української мови на тему «Найважливіші відомості з синтаксису і пунктуації. Класифікація речень за будовою. Синтаксичні норми.»

Метою заняття було актуалізувати знання учнів про словосполучення та речення, синтаксичні зв’язки в них, класифікацію речень за будовою; розвивати вміння доречно використовувати словосполучення і речення в усному й писемному мовленні; виховувати патріотизм, любов до рідного краю.

Ураховуючи нові суспільно-політичні реалії в Україні після Революції гідності, обставини, пов’язані з російською агресією, все більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції. Тому на уроці всю роботу з учнями педагог спрямувала на національно-патріотичне виховання: тематикою патріотизму було пронизано всі тексти тренувальних вправ.
Також було заслухано учнівські повідомлення, використано роботу з картками-завданнями, інтерактивний прийом «Мікрофон», проведено гру «Хто швидше?».

Героїчні й водночас драматичні й навіть трагічні події останнього часу спонукають до проведення таких уроків.