Один день на Верховині

Завжди актуально пізнавати минуле рідного краю та віковічні традиції свого народу, а особливо в навчальному закладі, адже молоде покоління повинно виховуватись в дусі любові до своєї землі та надбань предків.

Ліцей вже тривалий час працює над інноваційним проектом «Відродження народних художніх ремесел, звичаїв та традицій, старовинної верховинської кухні в умовах інтенсивного розвитку туристично-рекреаційного комплексу Міжгірщини». Одним із підрозділів його реалізації є етнографічний музей, який наповнений чималою кількістю експонатів та духом справжньої верховинської хати. Саме він 12 травня став місцем проведення народознавчої вистави «Один день на Верховині», яку підготувала з творчою групою учнів викладач ліцею Мар’яна Фединишинець.

Заглянути у один день звичайних верховинців глядачам – учням та педагогам ліцею – допомогли ведучі заходу Вікторія Юрців (група №21) і Мар’яна Бобонич (група №11). З легкістю вжились у свої сценічні ролі Мирослава Карпинець (група №11) та Вікторія Рошко (група №11), зігравши невістку та свекруху. Справжню акторську гру показали учні групи №24 Іван Матоляк та Віталій Палагін, жартівливо передавши зміст розмови двох кумів на полонині. Незвичності цьому дню надав «приїзд» празького журналіста, який прибув, щоб написати про життя верховинців. Цю роль вміло зіграв учень групи №11 Юрій Ходаков. Саме йому довелось зустрітись із корчмарем-євреєм, який завжди добре вміє «ґешефтувати». З цією роллю справився Ілля Кугій (група №11). А спантеличену особистими життєвими подіями куму зіграла Руслана Бундзяк (група №11). Звершився день на Верховині, згідно з сценарієм, повчальною притчею мудрого діда (учень групи №11 Михайло Юртин), який саме у праці і здобутті «ремесла» вбачає сенс існування людини та закликає вчитися, адже «що ся може пригодити, наперед не знаєш…».

Варто цінувати те, що маємо, бо не повинно бути чужим те, що рідне, і вважатись далеким те, що так близька до нас, не потрібно сіяти будь-що, але краще відроджувати те, що здавна глибоко вкорінене в наших душах.