Пам’яті жертв голодоморів

      Протягом тижня в ліцеї проведено ряд заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів.

      Тематичні радіовипуски організувала керівник студії «Червона калина» Белень М.М.:
      – 23 листопада учні ліцею Мар’яна Бобонич, Марія Дурунда та Руслан Рубець читали поезії «Остання хлібина», «Навмисний голод», «На могилі голодомору», «Великдень 33», «Вічна пам’ять»;
      – 25 листопада Мар’яна Іванина та Віталія Шарга зачитали уривки з роману Уласа Самчука “Марія”, який має посвяту “Матерям, що загинули голодною смертю на Україні в роках 1932 – 1933”;
      – 27 листопада диктор радіостудії Мар’яна Бобонич на фоні звучання ораторії Є. Степанковича «Панахида за померлими з голоду» зачитала «Молитву за убієнних голодом» Катерини Мотрич.

      У кабінетах української мови та літератури на протязі тижня діяла виставка літератури, присвячена тематиці Голодомору.

      В етнографічному музеї педагоги ліцею Белень М.М., Рубець М.В., Шинко Г.Д., Рубець О.М., Цендра М.І. провели урок-реквієм «Злочин, якому ніколи не буде виправдання». на основі документальних фактів ліцеїсти пройшлися страшними сторінками трагедії 1932-1933 років, осмислили її причини, осудили тоталітаризм як злочинну форму влади, здатну безкарно знищувати свій народ.


      Присутні вшанували пам’ять мільйонів невинних жертв Голодомору хвилиною мовчання.

      У кабінеті історії було організовано перегляд документальних фільмів «Голодомор. Україна ХХ століття: Технологія геноциду», «Україна. Забута історія – Голодомор».

      Викладач історії Чикальська О.Д. провела з учнями групи №21 урок пам’яті «З присвятою замордованим голодом…»

      Підсумковими заходами стали флешмоб «Запали свічку пам’яті» та лінійка-реквієм, під час якої до присутніх з словами скорботи звернулися директор ліцею Маринець В. Ю., викладач історії Чикальська О. Д. та голова учнівського самоврядування Беля Наталія.

      Пам’ять жертв голодоморів було вшанували хвилиною мовчання.

Залишити відповідь