Підсумки роботи учнівської радіостудії ліцею «Червона калина»

      Однією із складових навчально-виховного підрозділу ліцею є учнівська радіостудія «Червона калина», роботу якої координує заступник директора з НВР Рущак В.Ю.

      Створена з метою формування єдиного інформаційного простору в навчальному закладі, який був би ефективний і доступний для всіх, радіостудія стала важливим напрямком діяльності учнівського самоврядування. Крім того, уже кілька років поспіль «Червона калина» є основним інформатором для учасників Міжнародного фестивалю-конкурсу юних поетів і прозаїків, журналістів, митців фото і малюнку, авторської пісні та літературно-мистецьких композицій «Рекітське сузір’я».
      Участь у роботі ліцейної радіостудії допомагає виявити активних здібних учнів, сприяє розвитку таких особистісних якостей як комунікабельність, виразність мови, дисципліну, відповідальність за доручені справи.
      Протягом навчального року у прямі ефіри із різними рубриками виходили учні-ведучі Мар’яна Іванина, Вікторія Юрців, Іванна Шемет, Марія Ситар, Людмила Жаба, Марія Масляник, Катерина Халус, які готували радіоефіри під керівництвом викладача ліцею Мар’яни Фединишинець.
      У 2014-2015 навчальному році робота радіостудії була націлена на виховання серед учнівської молоді моральних цінностей, патріотизму, формування активної громадської позиції, підвищення інтересу до життя ліцею, створення творчої атмосфери та позитивного настрою.
      Ліцейне радіо тісно пов’язане із внутрішнім життям навчального закладу, активно взаємодіє із усім колективом ліцею, а також із окремими учнями та педагогами, створюючи цікаві випуски та інтерв’ю. Радіостудія ліцею виходила в ефір тричі на тиждень під час великих перерв. Традиційно відбувалось обов’язкове інформування про важливі події в житті ліцею у радіопередачі «Новини», привітання учнів та педагогів-іменників у вітальній рубриці, оголошення термінових повідомлень. Урізноманітнили радіоефіри такі пізнавальні рубрики як: «Цей день в історії», «У світі цікавого», «Рідна сторона», «Із кабінету психолога».
      Особливої уваги та підготовки потребувала спеціальна радіопередача «Середовище успіху», метою якої було розповісти більше про життя ліцею, про окремі події та особистості, а також професійно-технічну освіту загалом. Зокрема у рамках цієї рубрики відбулось кілька інтерв’ю із талановитими ліцеїстами, які в радіостудії ділилися секретом своїх успіхів: трембітарем Сергієм Геричем (професія муляр, штукатур, лицювальник-плиточник), вмілою різьбяркою Ніною Гнепою (професія виробник художніх виробів з дерева), юною поетесою і декламатором Євгенією Шиховою (професія кухар, офіціант). До слова запрошувалась також голова учнівського самоврядування Наталія Беля. У рубриці «Середовище успіху» цикл радіоефірів порушував цікаві для ліцеїстів питання – важливість і перспектива розвитку професійно-технічної освіти в Україні, необхідність робітничих професій для розбудови економіки нашої країни, популярність навчання у ПТНЗ серед європейської молоді. Ведучі розповідали також про важливі заходи обласного і всеукраїнського рівнів, в яких брав участь ліцей.
      Актуальними були тематичні радіоефіри, присвячені конкретним знаменним і пам’ятним датам та подіям в історії нашої держави. Так, були підготовлені радіоефіри до Дня гідності та свободи, Дня пам’яті жертв голодомору, Дня згадки про Афганську війну, Карпатську Україну, Дня героїв Небесної Сотні, Дня пам’яті та примирення, річниці Чорнобильської трагедії, Міжнародного Дня Землі тощо. Були відзначені дні народження відомих постатей України (Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Михайла Вербицького, Ліни Костенко і т.д.).
      Важлива роль учнівської радіостудії ліцею полягає в інформуванні про проведені заходи під час предметних тижнів та у рамках реалізації інноваційних проектів, над якими працює навчальний заклад. Також «Червона калина» виступає ефективним засобом централізованої подачі необхідної навчальної інформації. А ще вона тішила серця слухачів музичними композиціями, українськими патріотичними піснями та поетичним словом.
      Таким чином, основними напрямками діяльності радіостудії були інформаційний (оперативне інформування про події із життя ліцею), освітній (подача пізнавального і розвиваючого матеріалу) та виховний (організація позакласної роботи на базі радіостудії).

Залишити відповідь