Рекітське сузір’я – 2017

5-10 липня відбувся XIV Міжнародний фестиваль «Рекітське сузір’я – 2017», який уже традиційно проходить на базі ліцею. Радо з хлібом-сіллю гостей зустрічали ліцеїсти Дмитро Гуцуляк та Олена Скопич, ректор МАЛіЖ Василь Тарчинець, директор ліцею Василь Маринець.

І цього року на фестиваль прибули делегації з різних куточків України – Києва, Миколаєва, Полтави, Одеси і Теплодара (Одеська область), Слов’янська і Бахмута (Донецька область), Вараша і Радивилова (Рівненська область), Львова і Червонограда (Львівська область), Івано-Франківська, а також Виноградова, Мукачева, Ужгорода.

За ці насичені творчістю дні відбулись публічні виступи-привітання відділень МАЛіЖ, урочисте відкриття ІV Моста Миру, запалення Ватри Миру, було організовано роботу у творчих студіях за номінаціями, майстер-класи, творчі зустрічі у радіостудії «Червона калина», також екскурсії до музеїв ліцею та визначних місць Міжгірщини.

Підсумком роботи фестивалю став святковий концерт із оголошенням результатів конкурсу і церемонією нагородження переможців, в якій взяли участь заступник директора департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Аттіла Штерр, заступник голови правління Міжнародного Центру впровадження програм ЮНЕСКО Михайло Кот.

Учні ліцею також прийняли участь у конкурсах фестивалю. У номінації «Поезія» грамотами нагороджено ліцеїстів Івана Матоляка, Мирославу Карпинець, Олену Скопич. У номінації «Малюнок» 1 місце і спеціальний приз від депутата Закарпатської обласної ради Андрія Шекети отримала Ангеліна Маркович, грамоту – Олена Скопич. У номінації «Літературно-мистецька композиція» третє місце здобула фольклорно-театральна студія ліцею «Смерічка» (кер. Лілія Мельничок).