Святкування Дня української писемності та мови

      9 листопада у рамках відзначення Всеукраїнського Дня української писемності та мови в ліцеї проведено ряд тематичних заходів.

      Так, об 11 год. учні та працівники навчального закладу брали участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Текст, що мав назву «Радіодиктанту національної єдності – 15 років», продиктував автор шкільних підручників із української мови та літератури Олександр Авраменко.

      Для учасників цього заходу – це можливість пережити разом з іншими велике свято і не тільки з’ясувати, чи добре вони знають українську мову, а й продемонструвати свою єдність з тими, хто любить і шанує українське слово.

      Також в цей день творча група радіостудії ліцею «Червона калина» підготувала спеціальний випуск, присвячений вшануванню рідної мови. Ведучі радіостудії Бобонич Мар’яна та Кугій Ілля розповіли про значення та силу слова в житті людини, торкнулися питання тернистого шляху української мови як найбільшого духовного багатства нації, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати, не завдаючи йому ніякої шкоди.

      У День слов’янської писемності та мови ліцеїсти переглянули презентацію «О слово рідне! України слава». Викладачі словесності Белень М. М. та Рубець М. В. ознайомили учнів з основними віхами розвитку української мови від часів її зародження до сучасності. Філологи акцентували увагу учнів на значенні постаті Нестора Літописця у формуванні слов’янської писемності.

      Як заохочування дітей до читання прозвучали слова найосвіченішої людини Київської Русі кінця XI – початку XII століття: «Книга – це невичерпне джерело знань, – відомостей про десятки і сотні подій, явищ, людей. У ній немає нічого другорядного. Тут усе надважливе.

      Вчитаймося в кожне слово, і воно наситить наш розум і душу, уяву одвічною, загальнолюдською мудрістю, випробуваним часом, золотом чистої правди».

Залишити відповідь