Традиційний ярмарок кар’єри від служби зайнятості пройшов в Міжгірському професійному ліцеї

16 квітня 2019 року Міжгірською районною філією Закарпатського ОЦЗ (директор Ігор Казибрід) на базі Міжгірського професійного ліцею організовано та проведено ярмарок кар’єри, котрий цього року пройшов під надзвичайно актуальним та наболілим гаслом «Живи та працюй в рідному краї».

Адже саме такий заклик на даний час спрямовує сучасна служба зайнятості до своїх клієнтів, створює можливості під час таких заходів для одних – знайти бажану роботу, для інших – познайомитись із майбутнім навчальним закладом, а для третіх – придивитись до потенційних працівників.

Основна мета заходу – це, в першу чергу, привернення уваги учнівської молоді до перспективних професій на ринку праці району, області, надання практичної допомоги їм у самовизначенні з майбутньою на ринку праці професією. Для незайнятих громадян, які перебувають у пошуку роботи – можливість зустрітись з роботодавцем, ознайомитись з можливістю проходження професійного навчання, підготовки та перепідготовки чи підвищення кваліфікації, як на базі навчального закладу, так безпосередньо на виробництві.

Цього року учасників Ярмарки привітали начальник відділу взаємодії з роботодавцями Закарпатського ОЦЗ Петро Фолтин, перший заступник голови Міжгірської РДА Василь Бошота, і, звичайно, на правах господаря заходу, директор Міжгірського професійного ліцею, заслужений працівник освіти України  Василь Маринець. Усі гості у своїх виступах зазначали, що даний захід безперечно допоможе нашій молоді у самовизначенні, професійному виборі, ефективному плануванні своєї кар’єри, що посприяє їх розвитку в цілому. А ще – підвищити рівень знань учасників про основні тенденції на сучасному ринку праці та актуальні професії чи спеціальності.

До участі в заході було запрошено та в загальному взяли участь 145 учнів випускних 9 та 11 класів шести загальноосвітніх навчальних закладів району, а саме: два ЗОНЗ І-ІІІ ступенів (Міжгірська № 1 та Міжгірська спеціалізована ім. А. Волошина № 2) та чотири ЗОНЗ І-ІІ ступенів (Міжгірська, Запереділянська та дві Лозянські).

Навчальні заклади, окрім господарів Ярмарки – Міжгірського професійного ліцею, були представлені Ужгородським національним університетом, Мукачівським державним університетом та Мукачівським аграрним коледжем.

З боку Міжгірської районної філії в заході взяли участь близько 70 безробітних, які перебувають в пошуках роботи, в тому числі і дві особи з числа ромської національної меншини.

На Ярмарку своє підприємство та наявні актуальні вакансії змогли презентувати: Міжгірський районний комісаріат, пожежна команда МНС смт. Міжгір’я, Міжгірський підрозділ Головного управління Національної поліції в Закарпатській області, Департамент патрульної поліції України, ТДВ «Міжгірський лісокомбінат», мережа супермаркетів «SPAR” та Закарпатський територіальний центр екстреної медичної допомоги.

Міжгірська районна філія презентувала Барометр професій, ПАК «Мотиваційний термінал»

Міжгірським професійним ліцеєм було проведено презентацію всіх 16-ти робітничих професій, які на сьогоднішній день можна здобути в даному. Присутні під час професіографічних екскурсій були ознайомлені з навчальним процесом, який відображає прогресивні тенденції сучасної освіти з використанням новітніх інформаційних технологій, спрямованих на оволодіння професією і формування особи. Надано інформацію про забезпеченість навчаючих гуртожитком, умови проживання в ньому, організацію дозвілля учнів, умови для занять фізичною культурою та спортом, можливості професійного саморозвитку та планування кар’єри. Проведено майстер-класи з  художньої вишивки та приготування піцци, а також виставку виробів народної творчості учнів приурочену наступаючим Великоднім святам «Великодна писанка». Силами учнівської молоді учасникам зібрання презентовано годинну концерну програму та проведено в спортивному залі показовий двобій з кікбоксингу за участі призерів Всеукраїнських змагань, що наявно продемонструвало, що в колисці робітничих професій Міжгірщини уміють як навчати, так цікаво та з користю організувати роботу в позаурочний час.

Найголовніший висновок, який можна зробити з проведеного заходу це те, що роботодавці, навчальні заклади та шукачі роботи змогли зустрітися та поспілкуватися віч-на-віч, оскільки живий контакт завжди кращий формального, заочного. На ярмарку спеціалістами районної філії надавались індивідуальні консультації, проводилось опитування учнівської молоді щодо майбутнього вибору професії, презентувались професійно-технічні навчальні заклади, проводилась робота з презентації веб-базованої платформи «Моя професія: консультаційна мережа», надавались поради з складання резюме, відеорезюме, бажаючі мали змогу ознайомитись з Барометром професій, наявними вакансіями тощо.

Організатори Ярмарку сподіваються, що учасники отримали для себе багато важливої інформації, яка допоможе підшукати відповідну роботу. Адже роботу знаходить той, хто її шукає!

Міжгірська районна філія Закарпатського ОЦЗ