У Міжгір’ї стартував Міжнародний фестиваль творчої юні

Вчора, 5 липня, завершилася підготовча робота щодо проведення ХІІІ Міжнародного фестивалю юних талантів “Рекітське сузір’я”-2016, який традиційно стартує на початку липня у мальовничому селищі міського типу Міжгір’я.

За поданими заявками, які ретельно опрацював оргкомітет Фестивалю, у цьому літературно-мистецькому, творчому заході візьмуть участь 184 маліжан, з них очно – 164, заочно – 20, а також зарубіжні конкурсанти у 6 номінаціях. На цьогорічному Фестивалі представлятимуть свої творчі доробки 52 юних поетів, 31 прозаїк, 23 журналістів, 40 фотомитців, 10 виконавців авторської пісні,18 художників. В літературно-мистецьких композиціях візьмуть участь 83 учасників.

На фестивальному полі завдяки директору Міжгірського професійного ліцею, заслуженому працівнику освіти України, Василю Маринцю розгорнута велика фестивальна сцена, створені прекрасні умови для роботи студій, проживання та харчування учасників та гостей Фестивалю.

Першими на фестиваль завітали дві делегації із міста Вараша Рівненської області та міста Слов’янська Донецької області (керівники Людмила Райчук та Світлана Дєлєскє). А серед них – один із наймолодших учасників фестивалю Єгор, якому виповнилося сім років.

У день приїзду конкурсанти фестивалю здійснили пішохідну мандрівку, а також екскурсію до етнографічного музею та музею Міжнародної Академії літератури і журналістики, що створені при Міжгірському професійному ліцеї.

Завтра, 6.07.2016р., на маліжанський Фест прибудуть усі його учасники. Для них буде влаштована спільна вечеря під відкритим небом, а частуватимуть наших гостей токаном із бринзою, шкварками та яфинами, а також традиційним узваром і запашним чаєм верховинських трав.
Попереду у юних літераторів і митців творчі змагання у семи номінаціях – поезії, прозі, журналістиці, художньому фото і малюнку, авторській пісні і літературно-мистецькій композиції.

На Фестивалі відбудеться ІІІ Міст миру, на якому маліжани Закарпаття передадуть Донечинні – містам Бахмута і Слов’янська – естафету Миру та факели, якими вони запалять Ватру Миру у своїх містах, коли повернуться додому.

На Фесті очікуємо прибуття поважних гостей – голову Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, заступника голови Міжнародного Центру ЮНЕСКО Михайла Кота, голову Міжгірської РДА Василя Худинця, шеф-редактора міжшкільної газети «Голос Соломії» Ярослава Джурика та багатьох інших.