У новий навчальний рік з комфортними умовами

      Одразу два новосілля за старту нового навчального року відзначив Міжгірський профліцей. У «робітничій академії», у якій з 15 професій навчається 512 учнів, у тому числі 210 новачків, до ладу стали сучасного взірця дві майстерні – швейних технологій та механічної обробки деревини.

      Докорінну реконструкцію приміщень за єврозразком проведено за рахунок позабюджетних коштів і власними силами ліцеїстів. Майстерні забезпечені обладнанням з розряду суперкласних: швейні машинки японського та німецького виробництв, а мехобробне устаткування – відомої австрійської фірми «Голцман». Як є кращі умови, так, звісно, і буде якіснішим навчально-виробничий процес. За нововведеннями ліцеїсти за замовленнями випускатимуть столярні вироби з стильного дерева, зокрема, спальний гарнітур, тумбочки, сорочки-вишиванки, гуні тощо, завдяки чому матимуть додаткові власні надходження.
      Ці дві приємні новини оприлюднилися на теперішній урочистій лінійці з нагоди Дня знань, яка тут традиційно проводиться на високому організаційному рівні, з неабияким святковим настроєм, масовою кількістю її учасників – учнів, їхніх батьків, педагогів та запрошених. Варто відзначити ще один позитивний факт: першовересневий захід відбувається у патріотично-виховному дусі, якому тут приділяється належна увага. Його відкриття розпочинається під звуки трембіт, які самотужки виготовляються навчальним закладом. Після мелодії гімну України і підняття Державного прапора України проходить запалення свічок на честь пам’яті загиблим патріотам Небесної Сотні та землякам-учасникам АТО у тематично оформленому фойє. Про них і скорботний спомин хвилиною мовчання під тужливу мелодію «Пливе кача…» Відтак місія покладання корзини квітів до пам’ятника Т. Г. Шевченку в райцентрі надається кращим з кращих з-поміж учнів ліцею – Любові Масляник, яка на цьогорічному фестивалі «Рекітське сузір’я» здобула гран-прі, та Євгенію Рущаку.
      Згодом ведучий свята – заступник директора профліцею Володимир Рущак надає слово керівнику закладу Василю Маринцю, якого присутні зустрічають овацією оплесків, вітаючи з високою відзнакою Президента України – присвоєнням звання «Заслужений працівник освіти України». Під час свого виступу Василь Юрійович насамперед відзначив поступову модернізацію матеріально-технічної бази храму науки, завдяки чому пол-іпшуються умови для навчання підростаючого покоління, яке прагне здобути професію. Здобутки міжгірчан вивели заклад глибинки на передові позиції серед колективів профосвіти Закарпаття – це також закономірне і красномовне явище, що підтверджується щоденною наполегливою працею, об’єднаною спільними зусиллям.
      Слово для привітання мали також Богдан Капущак від імені викладачів, Василь Маркович – районної влади, Світлана Латик – роботодавців, Василь Фурдь – майстрів виробничого навчання, Марія Дзьобак – батьків учнів, Іван Приймач-першокурсників, а також священик греко-католицької церкви Федір Славець, який водночас провів у молитвах Боже благословення і освячення реконструйованих майстерень.
      Як завжди, за такої святкової події відбулося нагородження значної групи учасників урочистої лінійки за сумлінну педагогічну роботу та успішне навчання.
      Особливо приємним сюрпризом став телефонний дзвінок з столиці – міста Києва: Міжгірський профліцей з початком нового навчального року щиросердечно поздоровив і побажав нових успіхів Міністр освіти і науки України Сергій Квіт, якому в попередній час доводилося бути його гостем за перебування у верховинському краї і переконатися у вагомих досягненнях колективу.
      Новачки-першокурсники цього дня мали змогу не лише ознайомитися з навчально-матеріальною базою, де будуть опановувати ази робітничих спеціальностей, але й з цікавістю відвідати музеї – етнографічний та історії ліцею.
      А вже потім відбулися перші уроки, на які молодь дружно зібралася з свіжими силами.

Василь П

Залишити відповідь