В Україні стартував перший поетичний конкурс

В Україні у Всесвітній день поезії стартував перший поетичний конкурс на лауреатське звання в честь шістнадцятирічного поета-полтавчанина, лауреата Міжнародного фестивалю юних талантів “Рекітське сузіря-2007” Олександра ЛАВРЕНТЬЄВА, який пішов із життя за браком коштів на трансплантацію серця.

У авторському вірші “Журавлі”, який разом із іншими він декламував із сцени VII маліжанського фестивалю, що проводився у мальовничому високогірському селі Рекіти, що на Закарпатті дзвінко над горами летіли ось ці безсмертні Сашкові рядки:

Земля хитнулась і зійшла з орбіти.
Розтанула Вкраїна уві млі.
Іще одну ілюзію розбито.
Побільшало зневіри на землі.
Будинки наче пилом припадають,
І десь кричать високо вдалині,
Із вирію вернувшись, – відлітають
Нікому не потрібні журавлі…
В країні – знову лайка до нестями.
Орач цинічно кида плуг і поле.
…Аж хочеться летіти з журавлями
Й сюди не повертатися ніколи.
Та рід мій не із зрадників-іуд, –
Мій біль, і щастя, й доля моя – тут.
Хай ті, хто горло рве за ласими шматками,
Летять із України з журавлями.

Спілчани нашої громадської організації ініціювали збір коштів для порятунку Сашка, потім долучилися інші благодійники, але змогли зібрати тільки 50 тис. гривень. Не реагували на постійні звернення лише високопосадовці, окрім тодішнього голови Верховної Ради України Володимира Литвина. “Він єдиний із усіх українських політиків, яий відгукнувся на Сашкіну біду,- розповідає мати хлопця Ольга Владиславівна Тарасіна і продовжує: “Побачивши по одному з телеканалів сюжет про юний талант, Володимир Михайлович негайно організував дієву допомогу. На банківський рахунок Ольги Тарасіної без зайвої тяганини було переведено 800 тисяч гривень – сума, яка була потрібна для трансплантації, з урахуванням усіх заборгованостей. Але було запізно – здійснити трасплантацію серця Сашку було неможливо за ускладнення його хвороби”. Він разом із журавлями відлетів у далекі світи.

В пам’ять про юного поета-полтавця за ініціативи ГО “Міжнародна Академія літератури і журналістики” та підтримки ПАТ “Концерн-Електрон” м.Львова засновано іменну літературну премію Сашка Лаврентьєва.

Варто зазначити, що в Україні вперше проводиться поетичний конкурс на лауреатське звання в честь шістнадцятирічного поета життя якого обірвалася у юності.

Ініціатори і засновники вважають, що світле ім’я відомого українського юного поета Сашка Лаврентьєва житиме у творах його ровесників.

Василь Тарчинець,

письменник, заслужений журналіст України,

керівник ГО – ректор “Міжнародної Академії літератури і журналістики”

Більше про Сашка Лаврентьєва

ПОЛОЖЕННЯ

“Про літературну премію в номінації «Поезія»

ім. Сашка Лаврентьєва”

1. Премія імені Сашка Лаврентьєва (далі – премія) заснована ГО « Міжнародна Академія літератури і журналістики» та ПАТ «Концерн-ЕЛЕККТРОН» у 2015 р. з метою увіковічення пам’яті юного талановитого поета з Полтавщини, спілчанина громадської організації «Мала Академія літератури і журналістики» (2016 р. «Міжнародна Академія літератури і журналістики»), лауреата в номінації «Поезія» Міжнародного фестивалю юних талантів «Рекітське сузір’я-2007», автора кількох поетичних збірок (1).

2. Премія присуджується один раз у рік одному із найкращих юних поетів України, не старше 17 років, поезії якого мають велику творчу, духовну, пізнавальну цінність, були опубліковані у «Читальному залі» веб-порталу Міжнародної Академії літератури і журналістики, отримали найбільше позитивних відгуків. Поезія оцінюється за наступними критеріями:
– художній рівень (техніка та образність твору);
– грамотність;
– оригінальність поетичного світобачення;
– актуальність і тематична спрямованість;

3. Вручення премії відбувається щороку на Міжнародному фестивалі юних талантів «Рекітське сузір’я», смт. Міжгір’я, Закарпатська область.

4. Конкурсні твори на адресу журі подають керівники відділень МАЛіЖ, вказуючи посилання на їх публікацію . До розгляду приймаються поетичні твори, що були опубліковані упродовж поточного року.

5.Відбір конкурсних творів на іменну літературну премію Сашка Лаврентьєва здійснює журі, яке створюється за наказом ректора Міжнародної Академії літератури і журналістики.

6. Журі очолює голова. До його складу, за згодою, включаються члени Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, дитячі письменники, відповідальний секретар Міжнародної Академії літератури і журналістики, представник ПАТ «Концерн-Електрон».

7. Основною формою роботи журі є засідання, які веде голова або за його дорученням заступник. Засідання є правомочним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини його складу. Рішення про присудження премії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх членів журі.

8. У разі, якщо при голосуванні результати розподілилися порівну, то голос головуючого на засіданні є вирішальним. Засідання журі проводиться за місяць до вручення премії імені Сашка Лаврентьєва.

9. Організаційне забезпечення роботи журі, у тому числі оформлення протоколу, інших документів, здійснює відповідальний секретар.

10. Особам, яким присуджується премія, присвоюється звання лауреата літературної премії у номінації «Поезія» імені Сашка Лаврентьєва та вручається медаль і грошова винагорода в розмірі 2,0 тис. грн. (дві тисячі гривень 00 коп.).

1. Сашко Лаврентьєв «Стежини зраненого серця». (Передмова до книжки Всеволода Нестайко, стор. 4-5). «У Сашка – людини і поета – світла душа, відкрита до всього прекрасного у світі, здатна відгукатися на всі прояви доброти, ніжності, справжньої дружби у стосунках між людьми.

Він тонко відчував красу рідної землі, вмів побачити і «мідну гладь води» і «сивий смушок верб» і «проміння щедрий сніп» і «подих різнотрав’я…»

Залишити відповідь