Від Малої Академії до Міжнародної – МАЛіЖ святкує 13 річницю від дня заснування

      Від часу заснування громадської організації «Мала Академія літератури і журналістики» пройшло тринадцять років. За цей час зроблено чимало – проведено 12 Міжнародних фестивалів юних талантів «Рекітське сузір’я», видано понад 40 колективних та авторських збірок, два томи вибраних творів маліжан «Рекітське сузір’я», майже щомісяця виходить у світ літературно-мистецька журнал-газета для школярів «СУЗІР’Я».

      Відділення та осередки нашої Академії активно діють в 11 областях України а також закордоном – Росії, Польщі, Франції, США.
      У минулому (2014) МАЛіЖ та її структури у тому числі і Міжнародний фестиваль юних талантів «Рекітське сузір’я» набули асоційоване членство у Міжнародному Центрі ЮНЕСКО.
      Визначною подією поточного (2015) є перереєстрація Малої Академії літератури і журналістики у Міжнародну Академію літератури і журналістики. Ми отримали відповідне Свідоцтво про реєстрацію, а також Статут громадської організації «Міжнародна Академія літератури і журналістики».
      Продовжується робота щодо переоформлення відповідних бланків, заміни назви на сторінках нашого веб-порталу дистанційного навчання, символіці.
      Правління МАЛіЖ наполегливо працює аби зареєструвати у юстиції свої відокремлені підрозділи, нову символіку, перереєструвати у всеукраїнське видання журнал-газету для школярів «СУЗІР’Я».
      Звісно, зараз у нас, як ніколи раніше, багато роботи. Додалися клопоти із капітальним ремонтом прадавньої церковно-приходської школи у селі Рекіти – батьківщині заснування МАЛіЖ. У цій школі уже 10 років поспіль діє на громадських засадах перший в Україні – міжшкільний Музей літератури і журналістики. Своїми силами щороку проводимо ремонт, але замінити дах, двері і вікна, встановити своє автономне опалення немає жодної можливості.
      Днями керівник МАЛіЖу Василь Тарчинець звернувся з листом-клопотанням щодо надання коштів до закарпатських народних обранців Верховної Ради братів – Івана та Віктора Балогів , а також до нашої старшої колеги письменниці, народного депутата України Марії Матіос. Аналогічне звернення планується скерувати також новопризначеному голові Закарпатської облдержадміністрації Геннадію Маскалю.

Залишити відповідь