Відкриття нової майстерні в Міжгірському професійному ліцеї

Пріоритетним завданням професійної школи на сучасному етапі є підготовка висококваліфікованих фахівців, соціально адаптованих, здатних задовольнити вимоги соціально-економічних структур. Саме цій меті підпорядкована щоденна педагогічна праця ліцею і обраний курс на модернізацію навчально-матеріальної бази.

З кінця вересня тривала реконструкція двох складських приміщень під нову навчально-виробничу майстерню ремонту і обслуговування автомобілів. Реконструкція проводилась власними силами, зокрема штукатурні та лицювальні роботи здійснювала випускна група учнів будівельників під керівництвом майстрів виробничого навчання Петра Гурзана, Марії Центри, Івана Касинця, електромонтажні роботи проводила група третього курсу слюсарів-електриків з ремонту електроустаткування, електромонтажників з освітлення та освітлювальних мереж (майстер Микола Дунаєв). В облаштуванні майстерні брали участь майстри виробничого навчання з професії слюсар з ремонту автомобілів, рихтувальник кузовів Микола Чулан і Віталій Дунаєв.

В оновлену майстерню – і нове обладнання! Так, в майстерні встановлено автомобільний підйомник для проведення ремонтних робіт, шиномонтажний механізм, а також гідравлічний домкрат, який подарували під час візитку до ліцею представники німецької благодійної організації «Допомога Україні». Робочі місця учнів облаштовано різноманітним слюсарним інструментом.

Варто зазначити, що уже кілька років у розвиток навчально-матеріальної бази ліцей вкладає власні інвестиції – позабюджетні кошти, які залучаються як для проведення модернізації навчальних приміщень, так і для придбання необхідних засобів навчання. Загалом на нову майстерню використано понад 68 тис. грн. позабюджетних коштів.

І от після необхідних приготувань 16 грудня відбулось урочисте відкриття нової майстерні. На цю важливу для ліцею подію завітали голова Міжгірської РДА Василь Худинець та працівник СТО, колишній випускник ліцею Євгеній Рошко.

У своєму привітальному слові директор навчального закладу, заслужений працівник освіти України Василь Маринець наголосив на тому, що модернізація навчально-матеріальної бази – це один із стержнів розвитку навчального закладу в сучасних умовах і тому й надалі дирекцією їй буде приділено особливу увагу. Василь Юрійович подякував всім, хто брав участь у модернізації майстерні, а також в ремонтних роботах з оновлення санвузлів навчального корпусу та повідомив про їхнє преміювання.

Свої позитивні враження про відкриття майстерні, випускників ліцею, які успішно адаптовуються на підприємствах району, висловив голова Міжгірської РДА Василь Худинець. Він також зазначив, що отримував схвальні відгуки про роботу навчального закладку навіть поза межами області і побажав ліцею й надалі успішно працювати.

Найбільше захоплення пролунало з уст ліцеїстів, які будуть навчатися в майстерні. Від імені учнів слово мав учень першого курсу професії слюсар з ремонту автомобілів, рихтувальник кузовів Михайло Щубер. Він подякував дирекції за нову майстерню і створені умови для вивчення улюбленої справи.

Після перерізування символічної стрічки і вручення ключів від майстерні випускній групі учнів професії слюсар з ремонту автомобілів, рихтувальник кузовів присутні ліцеїсти, педагоги та гості змогли побачити нове обладнання в дії. Майстер виробничого навчання Віталій Дунаєв провів майстер-клас з ремонту та обслуговування ходової частини легкого автомобіля.