Відкритий урок з української літератури – Собор як символ духовної краси людини

3 квітня 2017 року Рубець М.В. провела відкритий урок з української літератури на тему «Собор як символ духовної краси людини» (за однойменним романом О.Гончара) у групі №35 (професія слюсар з ремонту автомобілів, рихтувальник кузовів).

Мета уроку: ознайомити учнів із головними персонажами роману; допомогти їм осмислити роль і місце собору у долі людей; ствердити думку про те, що собор у романі – символ духовної краси людини, її особистої причетності до історичного буття народу і людства в цілому; розкрити філософське значення роману; його злободенність, духовно-історичну цінність; розвивати вміння висловлювати особисту точку зору з приводу проблем, які обговорюються; виховувати поважне ставлення до історичного минулого свого народу; почуття патріотизму, моральної чистоти, глибокої духовності; дбайливе ставлення до духовних надбань рідного народу; внутрішню культуру.

На уроці було прослухано запис пісні «Дорога до храму» у виконанні С.Гіги; переглянуто презентацію, а також використано методичні прийоми «Хвилинка міцних знань», бліц-опитування, вікторина «Впізнай героя за портретом». На уроці учні виступили із заздалегідь підготовленими повідомленнями, заповнювали опорні схеми, висловлювали власні роздуми.