Виставка художньої та технічної творчості (фото)

19 травня Міжгірський професійний ліцей урочисто відкрив виставку художньої та технічної творчості. Цього року її особливість полягає у тому, що разом з виробами, виготовленими на заняттях гуртків та під час позаурочної роботи навчально-виробничих майстерень, була представлена продукція, створена креативними групами у рамках роботи над інноваційним проектом «Робітнича професія: арсенал креативних ідей і проектів, їх реалізація в конкретний продукт та послуги населенню».

У своєму вступному слові директор навчального закладу, заслужений працівник освіти України В.Ю. Маринець наголосив на важливості проведеного заходу, звернув увагу на його особливу роль у підвищенні іміджу робітничих професій. До присутніх звернувся також керівник ПСК «Пилипець» Юрій Бедринець, який побажав ліцеїстам всіх сприятливих умов для успішної реалізації себе на сучасному ринку праці. Від учнів виступила першокурсниця Мар’яна Болож (професія швачка, вишивальник).

На виставці художньої та технічної творчості виробники художніх виробів з дерева та створені на базі цієї професії гуртки «Різьбяр» (кер. Фурдь В.В.), «Коренепластика» (кер.Бедринець Ю.В.) знову дивують вмінням «оживити» звичайний шматок деревини. Декоративні пласти, панно, шкатулки, годинники, вішачки – все ввібрало в себе народні традиції, верховинські краєвиди і частинку душі майстра. У рамках проекту виробники художніх виробів з дерева представили декоративний кухонний набір з елементами плосковиїмчастого різьблення, декоративно оформлені меню та розрахункову книжку, виконаних у верховинських мотивах, які можуть знайти своє практичне використання у ресторанах Міжгірщини. Група столярів представила на виставку власноруч виготовлений журнальний столик з елементами художнього оздоблення, підставку для ноутбука, а також зразок дерев’яних дверей, виготовлених у майстерні.

Виставка художньої та технічної творчості

Уміння творчо і раціонально поєднувати сучасне і минуле продемонстрували вироби учениць, які навчаються професій швачки, вишивальника. На виставці можна побачити жіночі сукні, дитячі народні костюми, вишивані сорочки, оздоблені як ручною, так і машинною вишивкою, а також робочі форми для офіціантів – чоловічі і жіночі. Їх особливість полягає у матеріалі, з якого вони пошиті. Для офіціантської форми використано декоративну домоткану доріжку, яка гармонійно поєднана із різним оздоблюваним матеріалом, а також вишиванкою. Позитивний настрій створюють різнобарвні рушники та серветки у різних техніках вишивання, які є результатом старанності вихованців гуртка «Художня вишивка» (кер.Пилипчинець Е.В.). Від гуртка «Ручне ткацтво» (кер. Мись О.Ю.) виставлено верховинські гуні із різною оздобою, серед них – чоловічі, жіночі, дитячі.

Виставка художньої та технічної творчості

Корисні за своїм призначенням експонати виготовили учні разом з майстрами виробничого навчання професії слюсар з ремонту автомобілів, рихтувальник кузовів та гурток «Автомобіліст» (В.М. Дунаєв). До прикладу – пристрій для чищення форсунок інжектора, пристрої для випресовування і запресовування стартера і підшипників, поршневих пальців, а також декоративні столик і шашличниця, створені із деталей автомобілів. Для зміцнення навчально-технічної бази ліцею послужать представлений на виставці стенд з напругою на затискачах 12, 24, 36 В, який змонтували слюсарі-електрики з ремонту електроустаткування, електромонтажники з освітлення та освітлювальних мереж.

Виставка художньої та технічної творчості

Не залишились осторонь виставки учні та майстри виробничого навчання професії кухар, офіціант, які організували тематичне сервірування столу і приготували ряд страв. Мова йде про домашні ковбаски з вершками і коньяком, салат «Веселка» і запіканку з грибів та сиру, котлету «Курочка ряба» та десерт «Райське молоко».

Гуртківці «Образотворчого мистецтва» (кер.Липей П.Ю.) запропонували для огляду художні роботи, перенісши на полотно своє бачення навколишнього світу.

Після огляду основних експонатів всі присутні мали можливість відвідати ще один «об’єкт» виставки – кабінет рисунку та живопису, реконструкція якого майже завершена учнями і майстрами виробничого навчання будівельних професій.