Жіночі історії другої світової

До Дня пам’яті та примирення і 71 –ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, викладач історії Чикальська О.Д. провела з учнями першого курсу урок – презентацію на тему : «Жіночі історії війни: вони боролись за українську землю».

Метою уроку було сприяти формуванню в учнів почуття патріотизму, усвідомлення подвигу борців проти нацизму часів Другої світової війни, а у світлі сьогоднішніх подій – виховання поваги до захисників територіальної цілісності нашої держави на Сході України.

Під час уроку викладач звернула увагу на символ маку, як уособлення пам’яті жертв війни. Учні переглянули презентацію «Жіночі історії Другої світової війни», підготовлену інститутом національної пам’яті. Через призму трагічних і героїчних доль жінок, викладач наголосила на феномені жінки під час війни. Вона – дружина, мати, медсестра – рятівниця, воїн, підпільниця, військовополонена, остарбайтер, свідок Голокосту, хранителька пам’яті.

Емоційному засвоєнню матеріалу сприяло використання уривку з твору Світлани Алексієвич «У війни не жіноче обличчя», фрагменту документального фільму «Війна. Український рахунок».

Жива пам’ять про події Другої світової війни є наочним аргументом на користь збереження незалежності, громадянського миру, єдності та злагоди у суспільстві.