Журнал-газета «Сузір’я» № 11-12 листопад-грудень 2016 року

Є в МАЛіЖу – знають всі! – ось така прикмета:
Завжди десь під Новий рік виходить газета!
Хай збуваються у свято всі казкові мрії,
Зустрічайте, маліжани, свято із «Сузір’ям»!

На 1 сторінці. Надається слово ректорові МАЛіЖу, головному редактору газети «Сузір’я» Василю Тарчинцю, який підбиває підсумки року минулого і ділиться планами маліжан на майбутнє, звертаючись до читачів із словами щирих привітань. Опубліковано поетичне вітанням із Новим Роком та Різдвом Христовим Ангеліни Оборіної, почесного професора і проректора МАЛіЖу. Розміщено замітку, у якій вітають нових лауреатів Міжнародної літературної премії «Кредо Івана Франка».

На 2 сторінці. У поетичному калейдоскопі представлено вірші уже відомих і зовсім юних поетів Львівщини.

На 3-4 cторінках. У рубриці «Світ який – мереживо казкове» представлено чудове есе Анастасії Алексик, учениці Виноградівської гімназії. Уміщено замітку «Танцюють усі» про незвичайний міський конкурс «Творче тріо», який став традиційним у Полтаві. Шанувальників пензля і фарб порадують роботи юної художниці з Одеси Марії Османчук. Чудові вірші учениць Королівської та Виноградівської ЗОШ ілюстровані малюнками молодих полтавських художників.

На 5 сторінці. Зі словом новорічного привітання до читачів «Сузір’я» звертається талановитий юнак, полтавець Едуард Пелих, член МАЛіЖу з 2011 року; тут публікується цікаве інтерв’ю Аліни Шевельової (Бахмутське відділення МАЛіЖ) із фронтменом чудового патріотичного рок-гурту «Тінь Сонця». А відкриває сторінку есе виноградівчанки Вікторії Кедик.

 

На 6 сторінці. Керівник Одеського обласного відділення МАЛіЖ Марія Войтик публікує статтю про благодійну акцію таплодарівців «Діти – дітям!», присвячену Всесвітньому дню доброти. Тут же на сторінці надруковано віршик «Моя вишиванка» Вікторії Хтеми з Івано-Франківська.

На 7 сторінці. На 7 сторінці розміщено гумористичну повчальну байку Павла Касая, юного маліжанина з Полтави, а також гумореску «Як ми колись колядували» Ірини Кислої, керівника Полтавського відділення МАЛіЖ.

На 8-9 сторінках. «Закохані у світ» юні митці міста Червонограда Олена Федюра та Маркіян Лехман та Ольга Бучек представляють свої творчі напрацювання. Також опубліковано цікаву й добру казку зовсім маленької Лесі Максим із м.Хуста., а також вірш «Зима» Яни Тріфонової з Рівненщини.

На 10 сторінці. Творчим розсипом ужгородської мозаїки представлено поетичні й прозові мініатюри юних закарпатців.

На 11 сторінці. Відкривається неймовірний казковий світ навчання й творчості учнів Полтавської гімназії «Здоров’я» №14.

На 12 сторінці. У «Країну віршиків» запрошують Крістіна Дурневич та Ніколь Чернянчук.

На 13 сторінці. Полтавчанка Ольга Бариш дарує всім радісне зимове есе; цікавий репортаж про свято спритності, сили й здоров’я подає Тетяна Кривошапка.

На 14 сторінці. Відкриваємо рубрику «Nota bene». Привертаємо увагу до проблем МАЛіЖу, зокрема про відсутність власного приміщення для редакції нашої газети. Нижче замітка полтавців про їх знайомство з місцевою футбольною командою.

На 15 сторінці. У рубриці «Цікавинки» знайомтесь з одеситкою Дар’єю Яроцькою, полтавкою Олександрою Сурмило та віршем Вікторії Хтеми.

На 16 сторінці. Представляє творчі осередки МАЛіЖу. На цей раз часопис Кузнєцовської гімназії «Гімназист» пропонує до уваги есе «У світі казки» Тетяни Дмитренко та Анастасії Баранчук.

На 17 сторінці. «Новорічний серпантин» по-святковому прикрасив цю сторінку. Тут роботи юної Лізи Назаренко з Полтави, Антоніни Маргази з та Катерини Семенухи з Одеси.

На 18 сторінці. Юні і талановиті Анна Тимошенко (м.Мукачів), Леся Максим (м.Хуст) та Альбіна Чонка (с.Яблунівка Хустського р-ну) дарують читачам образний світ своїх творів.

На 19 сторінці. Василь Тарчинець у статті щиро вітає поважну ювілярку Лідію Шевело з 90-річним ювілеєм, високо оцінюючи творчу і громадську діяльність цієї чудової письменниці. Нижче надруковано есе Ольги Бучек з м. Червонограда Львівської області.

На 20 сторінці. Мукачівці дарують світлини з цьогорічного фестивалю «Рекітське сузір’я», згадуть прекрасний час, проведений у Міжгір’ї. Ангеліна Лєндел та Юлія-Анастасія Мучичка (м.Мукачево) дарують свої чудові вірші.Тут розміщено ілюстрації Дар’ї Леонової та Вікторії Османчук.

Завантажити журнал-газета «Сузір’я» № 11-12 листопад-грудень 2016 року