Зустрічай Міжгір’я – Рекітське сузір’я!

У мальовничому Верховинському краї, селищі міського типу Міжгір’я, що на Закарпатті, 5 – 10 липня 2017 року відбуватиметься ХIV Міжнародний фестиваль-конкурс юних поетів і прозаїків, журналістів, митців фото і малюнку, авторської пісні, електронних засобів масової інформації та літературно-мистецьких композицій «РЕКІТСЬКЕ СУЗІР’Я – 2017», а також ІV Міст Миру «Одна у нас з тобою Україна! Боже великий, святий і єдиний, нам Україну і мир збережи!».

Проведення фестивалю юних талантів співпало із ювілеєм – 15 річницею заснування Міжнародної академії літератури і журналістики. Цьогорічний фестиваль присвячений екологічній тематиці, тому його закличне гасло таке: «Чисте довкілля – багата Україна!» Надзвичайним подарунком для керівників конкурсних груп стануть смерічки, дбайливо вирощені працівниками Державного природоохоронного парку «Синевир».

Більше півроку тому до нас приєдналися юні митці і літератори із Житомира, Вінниці, Чернігова, Черкас, Миколаєва, Луганської області. Варто сказати, що відділення й осередки МАЛіЖ нині діють у 15 областях України, а тому географія учасників фестивалю, як ніколи раніше, буде широкою і представницькою, очікується приїзд гостей з-за кордону.
Є надія, що до партнерів нашого фестивалю долучиться також Міністерство екології та природних ресурсів України в особі його Міністра Семерака Остапа Михайловича, а також Державне агентство лісових ресурсів України в особі його керівника Юшкевич Христини Василівни.

На прохання керівника громадської організації – ректора МАЛіЖ Василя Тарчинця Закарпатська обласна адміністрація подбала про виділення призів для відзначення володарів гран-прі у восьми номінаціях. Про зустріч, проведення екскурсій та від’їзд конкурсних груп разом із керівництвом Закарпатської обласної влади подбає Міжгірська райдержадміністрація та районна рада.

Конкурсанти та гості Міжнародного фестивалю-конкурсу «Рекітське сузір’я» впродовж шести днів перебуватимуть у дивовижній країні юних талантів, разом із ними відкриватимуть незбагненний світ дитячої творчості, будуть учитися творити, малювати, фотографувати, співати, а ще зможуть затоваришувати зі своїми однолітками з багатьох областей рідної нам усім України.

Юні автори побачать свої творчі доробки в четвертій колективній книзі вибраних творів слухачів Міжнародної академії літератури і журналістики, а найактивніші маліжани та їхні керівники будуть відзначені ювілейною медаллю МАЛіЖу-15 «За вагомі успіхи в журналістиці, літературі, мистецтві, творчих проектах та благодійності».

Наставникам творчої юні будуть присвоєні козацькі звання «За активну діяльність у героїко-патріотичній роботі серед юнацтва та допризовної молоді, підготовки їх до служби у лавах Збройних Сил України та з нагоди 15-ї річниці заснування громадської організації «Міжнародна академія літератури і журналістики». У фестивальній програмі, як завжди, багато приємних несподіванок та розмаїття заходів, традиційне колективне сходження на гору «Вулична», спостереження за польотами авіамодельного клубу “Ікар» – лауреата Міжнародних змагань, колективна вечеря із польової кухні просто неба; токан із яфинами, шкварками та бринзою, піші прогулянки, майстер-студії, випуск найдовшої газети «Сузір’я-фест», зустрічі із відомими творчими особистостями робота змінних редакції в радіостудії “Червона калина» та веб-порталі нашої академії, дискотеки, презентації, тематичні виставки, екскурсії до музеїв, тощо.

У дні проведення фестивалю працюватимуть крамнички у яких можна буд придбати сувеніри, авторські художні вироби, книги, періодичні видання.
Є чудова нагода отримати автографи від митців та літераторів, замовити вишиванку у іменитих майстринь Міжгірського профліцею.

Проводитимуться комічні естафети, змагання із шашок та шахів, фотографування у національних костюмах. Охочі можуть позмагатися у грі на до доромбі та почути свій голос завдяки трембіті.

Програма фестивалю розташована на веб-порталі МАЛіЖ.

Керівники фестивальних груп та поважні фестивальні гості зможуть залишити сій запис у Почесній книзі нашої академії у Музеї МАЛіЖ, який розташований у Міжгірському професійному ліцеї.

Сподіваємося, що незабутні фестивальні дні в мальовничому Закарпатті запам’ятаються назавжди.

Василь ТАРЧИНЕЦЬ,
заступник голови Правління
Міжнародного Центру ЮНЕСКО,
ректор МАЛіЖ, письменник,
Заслужений журналіст України